Yapay Zeka Teknolojisine Sahip Diş Fırçası Üretildi

0
527

Yapay zeka teknolojisi gün geçtikçe farklı alanlara yayılıyor. Hızlı bir büyüme trendi yakalayan yapay zeka son olarak Oral-B’nin Mobil Dünya Kongresi’nde dünyaya tanıttığı yeni yapay zeka teknolojisine sahip diş fırçasıyla ortaya çıktı.

Oral-B, bu sene itibariyle yapay zeka özelliği bulunan yeni diş fırçası Oral-B GENIUS X ile farklı ve daha akıllı diş fırçalarına adım attı. Oral-B GENIUS X’in özellikleri arasında; bireysel fırçalama stillerini değerlendirmek ve kullanıcıların daha iyi fırçalama alışkanlığı kazanabilmesi için koçluk yapmak amacıyla binlerce farklı kişinin fırçalama davranışlarının nasıl olduğuyla ilgili bilgileri topluyarak, bir araya getiriyor. Yapay zeka, insanların ağız içerisinde tam olarak hangi bölgeleri fırçaladıklarını takip ediyor ve daha iyi ağız sağlığı oluşması adına daha fazla dikkat gereken alanlara dair kişiselleştirilmiş geri bildirimler veriyor.

Yapay zeka özelliğine sahip olan Genius X teknolojisinde, fırçalama alışkanlıkları ve fırçalama stilinde değişiklik olmadan, yapay zeka arka planda kesintisiz bir şekilde çalışmaktadır. Binlerce farklı fırçalama stilinden öğrenme özelliği bulunması sebebiyle, Genius X oldukça özel bir teknolojiye sahip. Lüksemburg’daki Diş Hekimliği ve Tıp için Dijital Teknolojiler Üniversitesi Profesörlerinden Dr. Ralf Rössler, fırçayla ilgili durumu şu şekilde açıklıyor: ‘Her hasta farklı bir yapıdadır. Biz bu sebeple kişiye uygun olan çözümleri arıyoruz. Oral-B, hastalara ağız sağlığı açısından en iyi çözümü sunabilmek için fırçalama biçimlerinde değişiklik yapmadan kişiselleştirilmiş bir fırçalama deneyimi sunmaktadır. Bu bakımdan yeni dış fırçası çığır açıyor.’ Yapay zeka özelliği taşıyan Genius X, akıllı cihazlarınveri analitiklerini kullanıyor. Fırça, bir ağız bakım cihazını insanların günlü rutinlerinde kullandıkları en önemli unsura dönüştürmesi sebebiyle geleceğe atılan bir adımı temsil etmektedir.

Genius X, kullanan kişinin dişlerini nasıl fırçaladığını biliyor. Aynı zamanda ağız sağlığını iyileştirmelerine yardımcı oluyor. Oral-B, tıpkı parmak izlerinde olduğu gibi herkesin diş fırçalama tekniklerinin de benzersiz olduğunu ifade ediyor. Yapay zeka binlerce fırçalama stilinden öğrenmiş olduğu bilgileri kullanıyor.

Yapay zeka özelliğine sahip olan Oral-B GENIUS X, seyahat yuvası sayesinde hem fırçayı hem de akıllı telefon benzeri USB bağlatışı olan cihazları şarj edebilme özelliğine sahip. Bu sayede elektrikli diş fırçası seyahatlerde rahatça kullanılabiliyor.

Oral-B, Disney Magic-Timer ve Oral-B Funzone’ı da içermekte olan Oral-B uygulaması vasıtasıyla her yaş ve kültürden kullanıcıya koçluk gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar diş fırçası sayesinde motive olabiliyorlar.

Birçok kişi her ne kadar dişlerini 2 dakika boyunca fırçaladığına inansa da gerçekte bu süre 30 ila 60 saniye arasında değişiyor. Oral-B, uygulama sayesinde ortalama fırçalama süresini 2 dakika 22 saniyeye yükseltmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here