Xiaomi Kullanıcılarına Müjde!

0
91

Çinli teknoloji firması Xiaomi; Türkiye’ye fabrika açarak yatırımlarını arttırmak istiyor. Bu sayede, Xiaomi’nin bazı modellerini Türkiye’de üretmesinden dolayı ürünlerinin fiyatlarının da düşük olacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra, Xiaomi kullanıcılarının yaşamış olduğu teknik servis sorununa da çözüm bulunması hedefleniyor. Xiaomi’nin bu yatırımlarının meyvesinin 2021 yılında alınacağı tahmin ediliyor.

Çinli teknoloji üreticileri ülkemize teker teker yatırım yapmaya başladı. Bunların öncüsü olan Xiaomi, bu süreçte ülkemizde fabrika açmak için kolları sıvayan Xiaomi, ülkemizdeki kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayacak. Bazı modellerini Türkiye’de üreteceği için fiyat konusunda da büyük iyileştirmeler yapacak olan Xiaomi, teknik servis konusunda da kullanıcılarının yanında olacak.

Bildiğiniz gibi bazı Xiaomi telefon kullanıcıları teknik servis konusunda sıkıntı yaşıyor. Her şehirde bulunmayan resmi teknik servisten dolayı kullanıcılar telefonlarından uzun süre mahrum kalabiliyor. Ancak bu durum çok yakında değişebilir.

Xiaomi teknik servis için sevindiren haber
Xiaomi’nin fabrika kurmasından sonra teknik servis konusuna da el atması bekleniyor. Türkiye’deki bir çok ilde resmi teknik servis açacak olan Xiaomi, bu sayede istihdam da yaratmış olacak.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz Xiaomi’nin yatırımlarının, meyvesini 2021 yılı içerisinde vermesi bekleniyor. 2022 yılına girdiğimizde ise muhtemelen amiral gemisi modelleri başta olmak üzere üst seviye Xiaomi ve Redmi modelleri Türkiye’de üretilecek.

Mi mağazalarının sayısını bu süreçte artıracak olan Xiaomi, Türkiye’nin dört bir yanında en yeni ürünlerini uygun fiyatla ülkemiz kullanıcıları ile buluşturmaya devam edecek.

Mart ayında İstanbul’da Avcılar Ambarlı Limanı yakınlarına 14 bin metrekarelik fabrikada üretime başlayacak olan Xiaomi, ülkemizde üretilen yeni ürünlerini yine Mart ayı içerisinde satışa sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here