Windows 10 ile Android Ortak Çalışacak

0
1107

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10, telefonunuzda takip ettiğiniz bağlantıyı doğrudan bilgisayarda açabileceğiniz bir özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. Microsoft, bu yeniliklerini birkaç ay içerisinde aktif olarak sunacağı gibi, Windows PC’lerde Android ve iOS işletim sistemlerine entegreli bir çalışma ortamı sağlanacak.

Web Üzerinde Gezinmek Kolaylaşıyor

Bugün piyasaya sürülen Windows 10, ön izleme sürümüyle beraber bu ön plana çıkan yeniliğini, web üzerinde gezinmenizi kolaylaştırmak adına sunuyor. Bu güncellemeyi indirdiyseniz, “Windows Ayarlar” alanında yer alan “Telefon” bölümüne giriş yapabilir ve daha sonrasında Android cihazınız ile eşleştirmeleri tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi tamamlayabilmek adına cep telefonu veya Android sistemli tabletlerinizde “Microsoft Apps” uygulamasını indirmelisiniz. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra ise hemen sayfayı telefonunuzdan, bilgisayara anlık olarak ulaştırmak mümkün olacak. Ayrıca linki anında açma veya zamanlama gibi seçenekler de sunulacak.

Bu alanda öne çıkan yenilikleri ile adından sıkça söz ettiren Windows, aynı zamanda küçük bir özellik olarak görülmesine rağmen, ileride yapılacak güncellemeler ile dünyayı kasıp kavuracak bu yeniliğini işletim sistemlerinde aktif ediyor.

Bir diğer yenilik ise, Windows 10 ile beraber tarayıcı açmadan web araması sonuçlarına ulaşabilmeniz. “Cortona” adı verilmiş olan bu yenilik, Windows kullanıcılarına muhteşem bir zamanlayıcı olarak sunuluyor. Siz de bilgisayarınızın bu alanda öne çıkan yeniliklere ulaşabilmesini istiyorsanız güncellemeleri tamamlamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here