WhatsApp İşletmeler İçin Onaylı Profil Devrini Başlattı

0
2319

2014 yılında sosyal medya devi Facebook‘a satıldıktan sonra sık sık yaptığı yeniliklerle gündeme gelen WhatsApp, “onaylı profil” sistemine geçiyor. Her ne kadar bizlerin sosyal medya sitelerinde aşina olduğu bir durum olsa da, WhatsApp için bu yenilik gayet şık duracak.

Yakında Tüm Platformlarda Aktif Olacak

En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın zamanda yapacağı güncelleme ile işletmeler için onaylı profil devrini başlatıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler gerekli şartları sağlayarak onaylı profile sahip olabilecekler. Henüz Windows Phone Beta sürümü için kullanılabilir durumda olan özellik, kısa zamanda tüm platformlarda yerini alacak.

Peki Bunun Anlamı Nedir?

WhatsApp öyle popüler bir hal aldı ki, günümüzde haber kanalları bile habere daha kolay ulaşmak için WhatsApp ihbar hatları kurdu. Küçük ve büyük ölçekli işletmeler bu uygulama aracılığıyla ürünlerini pazarlar oldu. Siparişlerini de buradan alan işletmeler, güvenli olduklarını kanıtlamak için böyle bir onaya ihtiyaç duyacaktır. Çünkü kötü niyetli kişiler de size en iyi pazarlama metodu olarak WhatsApp’tan ulaşarak canınızı yakabilir. Bu açıdan onaylı profil, bir nebze olsun güven kazanmamıza yardımcı olacaktır.

Kış aylarında hikaye uygulamasını devreye sokan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde açıklanan raporunda günlük hikaye paylaşan kişi sayısını 250 milyon olarak açıklamıştı. Bu rakam, uygulama içerisine getirdiği yeniliklerin ne kadar yerinde olduğunun kanıtı niteliğinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here