Web Tasarım Aşamaları Nelerdir?

0
588

Web tasarım sürecinde genel olarak işlemler başlamadan önce müşterinin isteği belirlenerek gerekli tüm içerikler müşteriden teslim alınır. Sektöre ve içeriğine uygun bir tasarım belirlenerek web tasarım  Projenin tasarımı belirlendikten sonra yazılım geliştirme aşamasına geçilir. Yazılım aşaması gerçek anlamda projenin mobil uyumluluğu ve daha birçok konudaki test aşamasını geçmekte çok faydalı bir işlemdir. Web tasarım hizmeti gerçek anlamda profesyonellik isteyen ve son derece dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Hedefi olan herhangi bir İnternet sitesi için uygulanacak tüm işlemler tam anlamıyla profesyoneller ellerden geçmelidir. Sistem yayın hayatına başladıktan sonra yapılan değişikliklerin çok fazla katkısı olmayacaktır. Bunu tam anlamıyla bir bina yaptığınızı düşünün ve daha sonrasında binanın temeliyle oynadığınızı düşünün. Bu imkansız olduğu gibi yapılacak yanlış işlemde tüm binayı yıkabilirsiniz. Bu nedenle her zaman çok sağlam bir alt yapı ile oluşturulmuş İnternet siteleri tasarlamak gerekir. Yazılım şirketleri her zaman kullanıcıyı rahatlatacak ve site içerisinde hangi içeriği arıyor ise çok kolay bir şekilde bulabilecek bir yapıda tasarım yapmalıdır. Doğrudan kullanıcıyı yoran ve sonuçlara götürmeyen bir web sitesinin tasarlanması gerçekten çok üzücü bir konudur.

Arama motoru her geçen gün yeniliklerini sürdürmekte ve milyonlarca siteyi bünyesine dahil etmektedir. Ancak bu sitelerin birçoğu bilinçsiz ve acemi eller aracılığıyla tasarlandığı için arama motorları tarafından engellenmektedir. Web sitesinin arama motorunda engellenmesi geri dönüşü mümkün olmayan bir durumdur. Yanlış yapılan kodlamalar ve tamamen kullanıcıyı aldatan kodlamaları arama motorları asla affetmemektedir. Bu nedenle web sitenizi Codex web tasarım şirketi profesyonel ekibine emanet ederseniz çok daha fazla verim elde edersiniz.

Responsive Web Tasarımı Nedir?

Responsive web tasarımı tam anlamıyla uyumlu tasarım anlamını taşımaktadır. Son zamanlarda ülkemizde popüler bir konu haline gelen responsive web tasarımı 3 kademeli bir şekilde tasarlanmalıdır. Arama motorları her zaman responsive destekli sistemleri üst sıralara taşıyor. Mobil cihazların kullanımıyla İnternet sitelerine yoğun ziyaretçi akışı %30 oranıyla mobil cihazlardan gerçekleşmektedir. Bu nedenle responsive mobil uyumlu web tasarımı bir İnternet sitesi için olmazsa olmazlardan bir tanesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here