Uber’in İlk Uçan Taksi Hizmeti İçin Üç Şehir Belirleniyor

0
183

Uluslararası taksi şirketi olarak görev üstlenen Uber dünyadaki ilk “uçan taksi” projesine aday olmuştu. Uçan taksi uygulaması için seçilen ilk şehirler arasında Avustralya’nın Melbourne, Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas ve Los Angeles kentleri aday görünüyor.

İlk kez hayata geçecek olan uçan taksi modeli yurtdışında Amerika’da ve Avustralya’da hayata geçiyor. Avustralya, Kuzey Asya ve Yeni Zelanda Uber Bölge Müdürü Susan Anderson yapmış olduğu yazılı açıklamada uçan taksi için 3 şehir belirlendiğini ve bu şehirlerin Melbourne başta olmak üzere Los Angeles ve Dallas olduğunu duyurdu. Seçilen pilot şehirlerden biri olan Melbourne’de test uçuşları 2020 yılında başlayacak ve ticari uçuşlar ise 2023 yılında ilk kez gerçekleştirilecek.

2012 yılında Avustralya pazarına giren Uber hakkında Anderson açıklamada bulundu. 3.8 milyondan fazla yolcunun Uber’i benimsediğini ve bu nedenle de uygulamanın ilk kez Avustralya’nın Melbourne şehrinde başlatılacağını belirtti. Federal ve eyalet hükümetlerinden destek gördüklerini vurgulayan ve Avustralya hükümetine ulaşım ve gelecekte en modern taşımacılık teknolojisini getireceklerini belirten Susan coğrafi ve demografik faktörler ile teknolojiyi ve yenilikleri birleştirerek Uber Air için mükemmel bir başlangıç hedefliyor.

Proje ilk olarak dikey kalkış ve iniş teknolojisinin kullanıldığı küçük çapta elektrikli uçaklarla başlatılacak. Hava alanları, otopark çatıları ve mevcut helikopter pistlerinde kullanılacak olan uçaklar oldukça güvenli bir şekilde kullanılacak şekilde hazırlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here