Türk Telekom Günde En Az 2 bin 500 TL Dağıttığı Bir Bilgi Yarışması Uygulamasıyla Gündemde

0
452

Geçtiğimiz aylarda Turkcell tarafından başlatılan “Hadi” uygulamasının tutmasının ardından buna benzeyen bir uygulama da Türk Telekom’dan geldi. Eleq ismi verilen yeni bilgi yarışması kullanıcılarla buluştu.

Herkes bilgi yarışmalarını ve oyunları seviyor. Üstelik bu bilgi yarışmaları para ödülü dağıtıyorsa, işler daha bir tatlı hale geliyor. Türk Telekom, yeni bilgi yarışması Eleq ile kullanıcılarına her gün gerçek para ödülü dağıtmaya başladı.

Eleq’de toplamda 10 soru bulunuyor. Bütün soruları bilen kişiler arasında günlük ödül paylaştırılıyor. Eğer gün sonunda 10 sorunun tamamını bilen çıkmamışsa, para bir sonraki güne devrediyor ve ödül katlanmış oluyor. Oyuncuların hesaplarına 50 TL biriktiğinde Türk Telekom irtibata geçerek ödüllerini veriyor.

Türk Telekom’un Dijital Servisler Başkanı Ramazan Demir, Eleq hakkında açıklamada bulundu. Demir, 1 yılı aşkın süredir program üzerinde çalışıldığını ve geçtiğimiz ay programın ilk defa kullanıcılarla buluştuğunu belirtti. Demir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk Telekom ailesi olarak tüm dünyada yeni oluşmakta olan mobil canlı bilgi yarışmaları kategorisinde yerimizi aldık. Bu alanda farkımızı da ortaya koymak istedik. Eleq, Türk Telekom ve yine bizim iştirakimiz olan Argela’daki genç arkadaşlarımız tarafından tasarlandı. Yani tamamıyla kendi iç kaynaklarımızı kullanıp, start-up mantığıyla hareket ederek programı geliştirdik. Bu alanda öncelikle hedefimiz belirli sayıda kullanıcı kitlesi oluşturmak. Bu sayede mobil platform üzerinden televizyona alternatif bir mecra yaratmak. Yıl sonuna dek katılan sayısının birkaç yüz bini geçmesi hedefleniyor”

Bilgisini gerçek para ödüllü bu yarışmada test etmek isteyenler, “bilgini eleq’den geçir” sloganıyla mobil platform üzerinden yayınlanan programı indirebilirler. Programla sadece bilginizi test etmekle kalmayacak, diğer yarışmacılarla da yarışmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here