Telefondan İnternet Paylaşımı Yapanlara Kötü Haber

0
1752

Telefonda hotspot özelliği aracılığıyla başka cihazlara internet paketi üstünden internetini paylaşmak isteyenler artık 9 TL ek ücret ödeyecek.

Turkcell, Ocak ayı içerisinde yeni bir uygulamaya başlıyor. Tethering yani Hotspot özelliğini kullananları yakından ilgilendiren bir karar Turkcell tarafından uygulanacak.

Firma, telefonu üzerinden internetini başka cihazlara açanlardan ek ücret isteyecek. Ücretin 9 TL olarak belirlendiği gelen haberler arasında.

15 Ocak itibariyle başlayacak olan yeni sistemle birlikte hotspot üzerinden internete giren kişiler 2 GB’lık internet paketlerinin kendilerine tanımlanmasıyla beraber bu özelliği kullanmaya başlayabilecek. 2 GB’ın dolması halinde ise kendi tarifesinde yer alan internet devreye alınacak. Kendi paketinin de bitmesiyle birlikte internet kullanımı otomatik bir şekilde duracak.

Hotspot nedir? Hotspot ne işe yarar?

Hotspot, genel itibariyle halka açık veya kurumsal alanlarda kullanılan internet hizmeti olarak tanımlanabilir. Bu sistemde genelde çoklu kullanıcılar bulunur ve kurumlar tarafından tercih edilir. Hotspot sisteminde kullanıcı kaydı ve şifre de istenebilmektedir.

Hotspot’un bir diğer örneği ise cep telefonlarında yer alan Hotspot özelliğidir. Akıllı telefonlardaki bu özellik sayesinde kullanıcılar, kendi cihazlarını modem haline getirerek internetini başka kullanıcılarla paylaşabilir.

Hotspotlar halka açık mekanlarda kablosuz internet veya ağ hizmetleri sağlayan yerel alanlardır. Bu özellik internete bağlanan cep telefonlarında da yer almaktadır.

Kurumsal olarak kullanılan Hotspot sistemlerinde Wi-Fi teknolojisi kullanılmaktadır. Kurumlar misafirlerine ve müşterilerine ücretsiz şekilde bu sistemle Firelog sağlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here