Teknoloji Devi Yeni Bir Uygulama Getiriyor

0
816

Teknoloji devleri arasında yer alan Google’dan yeni bir uygulama geliyor. Google, uçak ve otel rezervasyonları için yepyeni bir uygulama başlattı.

Geçtiğimiz hafta teknoloji devinin duyurduğu yeni uygulamada, tatil rezervasyonu gerçekleştirmek isteyenlere en uygun otel ve uçak fiyatları sunulacak.

Gelen haberlere göre yeni uygulama için gidilmek istenen güzergahın girilmesinden sonra araştırma aşamasında Google’ın fiyat veri tabanı ortaya çıkıyor. Teknoloji şirketinin yeni uygulaması Google Price Insight, tatile gitmek isteyenler için en uygun otel ve uçak fiyatını, otel ve uçak için ödedikleri paranın fazla olup olmadığını ve uçak biletleri için ortalama fiyat seçeneklerini veriyor.

Google’ın bu yeni uygulamasıyla ayrıca tatile gitmek isteyenler otel seçenekleri konusunda bilgi edinebilir. Böylece seçilmiş olan otelde uygun bir kampanya bulunup bulunmadığı ya da benzer özellikleri taşıyan diğer yakın otellerin fiyatları karşılaştırılacak.

Tatil için istenen otel seçeneği tespit edildikten sonra Google üzerinden veya direkt tatil şirketi üzerinden rezervasyon işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Çok fazla seçenek içerisinde karar veremeyenler için de Google filtreleme özelliği getiriyor. Bu sayede en iyi kampanyaları yapan oteller bulunabiliyor. Google’ın yapay zekalı uygulamasıyla birçok tatil sitesinde sunulan fiyatlar arasından en uygun olanları bulunabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here