Sony’den Büyük Ekranlı Akıllı Telefon Hamlesi!

Sony, büyük ekranlı akıllı telefon piyasasına yeni bir model kazandırmanın hazırlıklarını hızlandırdı.

0
1269

Ekran/kasa oranı büyük olan akıllı telefon modellerinin kullanıcılar tarafından daha fazla benimseniyor olması, büyük akıllı telefon üreticilerinin de çalışmalarını o yöne yönlendirmesini sağladı. Sony firmasının da bu özelliklerde bir akıllı telefon modeli için Amerika’da FCC sertifikası aldığı ortaya çıktı.

Sony’nin geliştirdiği yeni amiral gemisi özelliklerine sahip olacak olan telefonda en dikkat çekici nokta ekran kasa oranı olacak. Firmanın daha önce bu özelliği pek kullanmamasına rağmen gelecek olan modelin %80 üzerinde ekran kasa oranına sahip olacağı bildirildi.

Firmanın aldığı FCC sertifikasının notlarına göre cihazın bazı özellikleri de kısmi olarak ortaya çıkmış oldu. 4K çözünürlüğe sahip 5.7 inç ekran boyutu ile gelecek olan yeni amiral gemisinin 152.79mm uzunluk ve 72.42mm genişliğe sahip olacağı düşünülüyor. Bu boyutlarla XZ Premium modeli ile benzer yapıda olduğu görülen cihazda ek fark ise daha büyük bir ekran.

Sony’nin FCC sertifikasını aldığı cihazla ilgili bir diğer bilgi ise isminin Xperia XZ2 Premium olacağı dedikodusu oldu. Önümüzdeki Şubat ayının son günlerinde Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2018 etkinliklerinde duyurulması beklenen akıllı telefon modelinin bahsi geçen özellikleri taşıması kesinlik kazanırsa Sony çok farklı bir tasarım dünyasına ilk adımını atmış olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here