Samsung Telefonlarda Çentik Dönemi Geliyor!

0
632

Dünya üzerinde en yaygın kullanılan akıllı telefonlardan birisi olan Samsung’un yeni cihazlarında artık çentik görülmeye başlanacak. Yeni Samsung telefonlarda kullanıcıları nelerin beklediğini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Güney Koreli dünya devi Samsung dün gerçekleştirmiş olduğu Samsung Geliştiriciler Konferansı bağlamında yeni ekran tasarımının duyurusunu yaptı. Samsung, çentikli ekran dönemine dair sinyaller verdi.

Çentik tasarımları doğrultusunda harflere benzetilip tasarlanan bu yeni tasarımlar merak uyandırdı. Gelen bilgilere göre firma Galaxy S10’un ekranında Infinity-O ya da New Infinity tasarımını kullanacak.

Samsung, çentiksiz olan tasarımı New Infinity’i amiral gemisi cihazlarda, çentikli tasarımları ise orta segment ürünlerinde kullanmayı planlıyor. Orta segment ürün fiyatlarının bu ekranlarla birlikte yükselip yükselmeyeceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Samsung bundan önce ürettiği cihazlarda çentikli ekran akımına uymamış ve çizgisini korumayı seçmişti. Samsung’un bu kararına paralel olarak çentikli ekran sevmeyen geniş bir kitle oluştu. Samsung’un yeni çentikli ekranlarında bu kitlenin etkisinin ne derece olacağı ise bilinmiyor. Ancak bu yeni telefonlarla birlikte çentikli ekran seven birçok kişinin Samsung telefonlara rağbet edeceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here