Samsung, Dünyanın En İnce Kamera Sensörünü Tanıttı

0
1095

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikleri andan itibaren hızlı bir büyüme trendi yakaladı. Eskinin kocaman ve kaba telefonları zarif hatlara kavuşurken, akıllı telefonlar birçok farklı teknolojiyi bünyesinde toplamaya başladı. Bir akıllı telefon neredeyse dijital fotoğraf makinesi, bilgisayar, banka şubesi gibi birçok değişik özelliği ceplerimize getiriyor. Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte kameraların kalitesinde de ciddi bir rekabet yaşanıyor. Kameralar sebebiyle bileşenlerin cihazlara sığdırılmasında sorun yaşayan üreticilerin imdadına Samsung yetişti. Güney Kore menşeili devasa teknoloji firması oldukça küçük boyutlara sahip bir kamera sensörünün tanıtımını yaptı.

Özellikle yeni çıkan akıllı telefonların hemen hemen hepsinde çentikli bir ekran bulunuyor. Bu durum neredeyse tüm şirketlerde bir standart halini aldı. Akıllı telefon üreticileri cihazların ön bölümünde yer alan kameraları saklamak istiyor. Kamera sensörlerinde meydana gelen küçülme ve çerçevelerin daha ince bir hale gelmesiyle ekrana gömülü olan ön kameralar tercih edilmeye başladı.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, ekrana gömülü bir şekilde yerleştirilebilen oldukça küçük boyutlarda bir kamera sensörünün tanımını gerçekleştirdi. ISOCELL Slim 3T2 ismi verilen bu sensör, Samsung tarafından üretilen en küçük sensör olma özelliğini taşıyor. Sensör ön ve arka kameralarda kullanılabiliyor. Sensörün çözünürlüğü ise 20 megapiksel.

Ayrıca tele-camera modüllerini de küçültebilen sensör, ISOCELL plus teknolojisiyle birlikte düşük ışıklı ortamlarda dahi yüksek bir performans sergiliyor. Oldukça küçük bir yapısı olan ISOCELL Slim 3T2 isimli sensör, yeni nesil telefonlarda sıkça boy göstereceğe benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here