Patlayan Telefonlardan Birisi de Xiaomi Mi A1 Oldu

0
454

Bir dönem sıkça duyduğumuz patlayan telefonlar kervanına Xiaomi’nin Mi A1 telefonu da eklendi. Telefon şarjda takılıyken ve sahibi uyurken aniden patladı. Olayın meydana gelme sebebi ise gizemini koruyor.

Son yıllarda yıldızı gittikçe yükselen Xiaomi markası, batarya ömrü konusunda da diğer telefon markalarına toz yutturuyordu. Satış rakamları her geçen gün yükselen telefon üreticisi bu kez hoş olmayan bir haberle gündemde. Batarya performansı üst düzeyde olan ve diğer telefonlara kıyasla şarj süresi oldukça düşük olan Xiaomi Mi A1 model bir telefon şarjdayken patladı.

Patlama olayının Çin’de yaşandığı düşünülüyor. Olayı yaşayan kişinin arkadaşı; patlamanın meydana geldiği esnada telefonun kapalı olduğunu, şarjda bulunduğunu ve telefon sahibinin uyuduğunu kaydetti. Patlama sonrası telefon ünitesi alev aldı. Fakat cihazın koruyucu bir kılıf içerisinde olması sebebiyle telefon sahibi herhangi bir zarara uğramadı. Cihaz sahibinin patlamadan ucuz kurtulmasının diğer bir nedeni de telefonun yakınında olmaması.

Telefonlarda meydana gelen bu tip kazalar; bataryanın arızalı olmasından, şarj adaptörünün hatalı olmasından ve şarj modelinden kaynaklı olarak yaşanabilir. Cihaz kullananların bu tip kazalar konusunda oldukça dikkatli olması ve telefonların ısınıp ısınmadığını düzenli olarak kontrol etmesi oldukça önemli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here