Panasonic Odaklanma Sorunu Olanlara “At Gözlüğü” Öneriyor!

0
895

Panasonic tasarım stüdyosu tarafından oldukça ilginç bir ürün tanıtıldı. Panasonic Future Life Factory’nin tanıttığı ürünün ismi Wear Space. Ürünle ilgili en dikkat çekici özellik ise tasarımının at gözlüğü şeklinde olması.

Yenilikçi yaklaşımlar ve deneysel işlerle tanınan Japon tasarımcı Kunihiko Morinaga tarafından tasarlanan at gözlüğü şeklindeki bu yeni ürün dikkat dağınıklığı olanların imdadına yetişecek. Ürün özellikle açık alanlarda ve geniş ofislerde çalışan kişilerin dikkatlerinin dağılmasını engellemek için bir başlık biçiminde üretildi. Ürünle ilgili açıklamalarda bu başlığın insanların kişisel alanlarını oluşturabilmek için psikolojik destek sağladığı bildiriliyor.

Ses engelleme özelliği olan bir maddeden üretilen ürün, ön bölümünde yer alan uzantılar sayesinde görüş alanını kısıtlıyor ve kişinin tek bir konuya odaklanmasına yardımcı oluyor.

Teknik bakımdan kaliteli malzemeyle kafamıza uygun şekilde üretilen ürünü görenler at gözlüğüne benzetti. Başlığa sahip olabilmek için şu anda Japonya’da devam eden kitle fonlama kampanyasına katılmanız gerekiyor. Ürünün fiyatı ise 259 dolar olarak belirlendi.

Açıkçası Panasonic’in ürüne çok büyük umutlar bağlamaması yerinde olacaktır. Buna çok benzeyen bir ürün zamanında Electrolux firması tarafından 1932 senesinde üretildi. Ürünün reklamlarında bir kadının kullanılması o dönemde büyük tepki topladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here