Oyun Severler İçin Sosyal Ağ Projesi: Plexchat

0
465

Oyun severlere güzel bir yenilik haberimiz var. Plexchat adında hali hazırda birçok uygulaması bulunan şirket, oyuncuların toplanabileceği bir sosyal medya uygulamasının eksikliğini görmüş olacak ki, 7 milyon dolarlık bütçe ile bu işe girişmeye karar verdi.

Android platformunda birçok uygulaması bulunan şirket, oyunculara ait sosyal ağ kurmaya da kararlı görünüyor. 7 milyon dolarlık bütçenin kaynağı ise büyük oranda Dream Incubator, First Round Capital, Lumia Capital, Raine Ventures gibi yatırımcılar.

Hedef Bağımsız Bir Platform Oluşturmak

Oyuncuların birbirleri ile sohbet ederek oyun arşivlerini, kazanımlarını, oyun tavsiyelerini, kişisel profillerini ve paylaşımlarını gösteren bir uygulama yapılması gerektiği fikri ile yola çıkan Plexchat, reklamlarla yönlendirilen bir uygulama yerine, küçük-büyük ayırt etmeden oyun geliştiricilerinin tamamına açık bağımsız bir platform oluşturmak istiyor.

Plexchat uygulaması şuan için sadece Android telefonlara hizmet veriyor. Henüz bahsettiğimiz ölçekte büyük bir uygulama olmasa da, bu yola girdiklerini söyleyebiliriz. Yakın zamanda yapılacak yatırımlarla büyük bir oyuncu topluluğuna hitap edecek bir sosyal ağ olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here