LG’nin Mobil Bölümü Zarar Ediyor

Güney Koreli teknoloji devi birçok alanda yüksek kar hacmine sahipken mobil platformda ise uzunca bir süredir zarar etmeye devam ediyor.

0
791

LG mobil bölümü yine zararda. Geçtiğimiz yılı Samsung ve Apple gibi şirketlerin yüksek kar hacmi ile kapatması bir yana LG tarafında ise zarar oldukça büyük. Yaklaşık üç yıldır mobil departmanından beklediği işlem hacmini yakalayamayan şirketin mobil ile ilgili gelecek planlarını yeniden revize etmesi gerekebilir.

Geçtiğimiz dönem amiral gemi modellerinde kullanıcılarına yaşattığı aksaklıklardan sonra bir türlü kullanıcı güveni kazanamayan şirketin mobil platformunda ciddi seviyelerde zarar ettiği açıklanan verilerle ortaya çıktı.

LG’nin bir önceki dönemde de mobil departmanının 330 milyon dolardan fazla zarar ettiği gözlenen grafikte geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ise yaşadığı zararın 192 milyon dolar seviyelerinde seyrettiği izlendi.

Güney Koreli firmanın son iki yılda sadece bir kez kar elde ettiği gözlenirken bu tarihin ise LG G6 modelinin piyasaya sürüldüğü tarih olması dikkat çekti.

Mobil departmanında yaşanan zarara rağmen şirket genel anlamda hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ancak yıllardır büyük hacimlerde zarar eden mobil departmanının ne kadar ayakta tutulabileceği ise henüz net değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here