Kullanılmayacağı Söylenen Paint’ten Sevindiren Açıklama

0
391

Windows 10 işletim sisteminde artık Paint programı kullanılmayacak açıklamaları yapılmış ve teknoloji severler için nostaljik bir konuma sahip olan çizim programı için geçtiğimiz günden itibaren kullanılmasına son verileceği paylaşılmıştı. Microsoft’un vazgeçilmez programı için yüreklere su serpen açıklama ile Paint’in kullanılmaya devam edileceği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre Paint, Windows 10 güncellemesi ile yerini Paint 3D’ye devredeceği belirtildi. Kullanıcıları üzen yorumlar gelmesi üzerine, Windows’un yeni işletim sisteminde yapılacak olan değişikliğin detayları paylaşıldı. Windows, Paint programını yeni güncelleme ile işletim sisteminin içinde gelen programlar arasındaki yerini artık yeni bir programa devredeceğini belirtti. Fakat yeni Paint 3D gelişmiş özellikleri barındıracağı ve Paint programının gelişmiş bir versiyonu olacağı için eski sürüm ile gelmeyecek olması Paint programının tamamen kaldırılacağı yorumlarına açıklık getirilerek.

Windows Mağazasından Ücretsiz Yüklenebilecek

Paint kullanmak ve bilgisayarına kurmak isteyenler için Windows mağazalarından kurulması sağlanabilecek. Ayıca nostaljik programın ücretsiz olarak mağazalarda yükleneceği belirtildi. Program 1980 yılından beridir hayatımızın bir parçası olmuş ve temel grafik programlarında yeri almıştı. Pat Hines isimli bir kullanıcı bu program ile neler yapılabileceğini kanıtlayan ve sanat eseri niteliği taşıyan eserlerini bir kitapta toplayarak yayınlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here