iOS 12 Güncellemesinin Getirdiği Yepyeni 15 Özellik

0
825

Apple cihazlara gelecek olan iOS 12 güncellemesiyle birlikte, cihazların hepsinde ciddi performans artışının olacağı düşünülüyor. Ancak yeni sürüm bundan çok daha fazlasını sunacak.

Eylül ayına artık sayılı günler kaldı. Apple yeni iPhone modellerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Bunun yanında iOS 12 güncellemesi Apple mobil cihazlara gelecek. Birçok kullanıcının heyecanla beklediği yeni güncellemenin getireceği en iyi 15 özelliği sizin için derledik.

 1. iOS 12 güncellemesi Apple cihazların kamera performanslarını arttırıyor. Güncelleme sayesinde %70 daha hızlı bir şekilde fotoğraf çekme şansına sahip olabileceksiniz.
 2. iOS 12 neredeyse tüm iPhone modellerinin performanslarını ciddi bir biçimde arttırıyor. Bu konuda Apple’ın yaptığı açıklamaya göre iPhone 6S’te yapılan testlerde uygulama açılışları %40 daha iyi performans gösterdi.
 3. iOS 12’nin getirdiği sürprizlerden birisi de çok daha üst seviyede arttırılmış gerçeklik uygulamaları. Bunu sağlamak için güncelleme ARKit 2 ile beraber geliyor. ARKit 2 sayesinde arttırılmış gerçeklik oyunlarını arkadaşlarınızla birlikte oynama şansına da sahip olacaksınız.
 4. Apple, yapacağı yeni güncellemede sadece arttırılmış gerçeklik deneyimini geliştirmedi. Paylaşmayı da daha kolay bir hale getirdi. Şirket tarafından arttırılmış gerçeklik deneyimlerinin paylaşılabilmesi amacıyla yeni bir dosya biçimi yaratmak için Pixar ile iş birliği yapıldı.
 5. Yeni güncellemeyle birlikte kullanabileceğiniz Measure uygulamasıyla, arttırılmış gerçekliği kullanıp bir mekanın veya bir nesnenin uzunluğunu, yüksekliğini, genişliğini ölçme şansınız olacak.
 6. iOS 12 ile beraber gelen bir diğer yenilik ise Siri kısa yolları. Sesli asistana bundan sonra şartlı komutlar atayabileceksiniz. Örnek vermek gerekirse; Siri burası çok karanlık komutunu söylediğinizde, Siri otomatikman flaşı açacak.
 7. Apple, iOS 12’de Finans uygulamasını yeniden gözden geçirdi ve tasarımında güncelleme yaptı. Aynı zamanda Apple News entegrasyonuyla izlediğiniz hisselerle ilgili haberler Apple News’te görüntülenebilecek.
 8. Güncellemeyle birlikte fotoğraflar uygulamasına “Senin İçin” özelliği geliyor. Bu özellik geçmiş herhangi bir yılda içinde bulunduğunuz gün çekilmiş fotoğrafları gösterecek. Aynı zamanda bazı fotoğraflar için Apple efekt önerilerinde de bulunacak.
 9. Apple cihazlarda gelen güncelleme sonrasında Apple CarPlay, Google Haritalar öncelikli olmak üzere firmaya ait olmayan navigasyon programları da kullanılabilir hale geliyor.
 10. iOS 12 güncellemesiyle kullanıcıların hayatına girecek olan Screentime uygulaması sayesinde, iPad ve iPhone kullanım alışkanlıkları kontrol altına alınabilecek. Program gerekli görmeniz halinde bazı sınırlamalar koymanızı olanaklı hale getiriyor.
 11. Güncellemeyle birlikte cihazların bildirim merkezleri de yenilenecek. Bundan sonra bir uygulamaya ait olan bildirimlerin tek bir bildirim kartından toplanması sağlanıyor. Aynı zamanda bildirim merkezi üzerinden bildirim ayarlarına rahatça ulaşabileceksiniz.
 12. Apple yeni güncellemesinde uygulama sınırlamaları belirlemenizi ve akıllı telefon alışkanlıklarınızı yönetmenizi mümkün hale getiriyor. Bu sayede belirli bir uygulama için günlük kullanım kotası koyabileceksiniz.
 13. Apple bundan önce Anmoji özelliğiyle herkesi bir emoji karakterine dönüştürmüştü. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarına direkt olarak kendi emojilerini yaratma imkanı sunuyor.
 14. Eğer grup şeklinde görüşme yapıyorsanız ve bu sizin için önemliyse, yeni güncelleme sizi oldukça memnun edecek demektir. Çünkü iOS 12 ile birlikte Facetime üzerinden 32 kişiye kadar görüntülü gurup görüşmesi gerçekleştirebileceksiniz.
 15. iOS 12 ile birlikte Apple, Messages uygulamasına Snapchat’i bir nevi entegre edecek. Bundan sonra Messages uygulamasıyla göndereceğiniz tüm fotoğraflara metinler, çıkartmalar veya efektler ekleme şansınız olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here