iOS 11 İle Birlikte Gelen Para Gönderme Özelliği Üstün Güvenlikli Olacak!

0
790

Apple’ın kısa bir süre sonra kullanıma sunacağı iOS 11 sürümü kullanıcılara çok önemli yenilikler sunacak. Sadece bir mesaj üzerinden bile para transferine imkan tanıyacak olan iOS 11’in bu özelliği yanlış ellere geçmesin diye üstün güvenlik özelliklerine sahip olacak.

Apple’ın WWDC 2017’de tanıttığı iOS 11 çok kısa bir süre önce çıkacak. Apple’ın yeni mobil işletim sisteminde pek çok yeni özellik gelecekken bu özelliklerden belki de en çok merak edileni iMessage üzerinden diğer kullanıcılara para gönderme özelliği olacağı die getiriliyor.

Apple’ın iOS 11’de kullanacağı bu özellik Apple Pay Cash özelliğiyle gelecek. Apple’ın kısa sürede popüler hale gelen Apple Pay ödeme sistemi altyapısını kullanacak olan Apple Pay Cash ile birlikte kullanıcılar kredi kartlarıyla ve bankamatik kartlarıyla birlikte diğer kişilere kolayca ve hızlıca para gönderebilecekler. Apple’ın bu yeni ödeme yönteminin kullanılması için özel bir güvenlik sistemi kullanılacak. Yeni özelliğin kullanılması için kullanıcıların fotoğraflı kimlik doğrulama bilgilerinin sisteme girilmesi gerekiyor.

Apple bu yöntemle birlikte sadece hesabın sahibini değil yaş sınırını da kontrol altına almak istiyor. Özellikler anne babalar tarafından çocuklarına verilen telefonlardan izinsiz işlemler yapılmaması için Apple böyle bir yol denemiş olabilir. Bakalım Apple Eylül ayında kullanıma sunacağı iOS 11’de başka ne gibi yenilik sunacak göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here