İnternetten Kolay Para Kazanabileceğiniz 10 Teknik

0
1972

Birçok kişi kazandığı paranın harcamalarına yetmediğinden şikayet etmektedir. İkinci bir iş arayarak gelirini arttırmak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak düzeyde. Ancak zaten yorucu olan iş yaşamında ikinci bir işe vakit ayırmak da büyük bir sorun. Farklı mecralardan gelir elde etmek birçok kişinin hayali. Bırakın ek işi ana işinin bile oturduğu yerden, evinden çıkmadan para getirmesini günümüzde birçok kişi arzuluyor. Ancak birçok kişi tarafından bunun nasıl yapılabileceği bilinmiyor. İnternet dünyasının gelişmesiyle birlikte bu mecra para kazanmak isteyenler için de cazip bir hale geldi. İnternet üzerinden ek gelir yaratmak, hatta ana işinin internete taşımak günümüzde sıklıkla karşılaşılan bir durum. İster ek gelir elde etmek isteyin isterseniz ana işinizi internete taşımak isteyin, kolayca para kazanabileceğin pek çok alternatifi internet ortamında bulabilirsiniz. İşte size internet üzerinden kolay para kazanmanın 10 yolunu sunuyoruz…

  1. Blog Yazmak

İnternet üzerinden bir blog yazmak içinde bulunduğumuz çağda en iyi pasif gelirler arasında gösterilmektedir. Eğer işini iyi yapabilen bir blog yazarı olursanız, aylık olarak 30 bin TL düzeyinde para kazanmanız mümkün. Üstüne üstlük Türkiye koşullarında dahi bu rakamlara ulaşma şansınız bulunuyor.

Pasif gelirler siz uykudayken bile size para kazandırmayı sürdüren gelirlerdir. Bu nedenle blog yazmaya başladığınız ilk zamanlarda emek verip para kazanamasanız bile bir zaman sonra gelirleriniz otomatik bir hale gelecektir.

  1. Online Anket Doldurmak

Online anket doldurmak internet üzerinden para kazanmanın yollarından bir tanesidir. Elbette anket sitelerinin doldurduğunuz 1 anket için size yüksek miktarlarda para sağlaması mümkün değil. Ancak kendileriyle çalışmanız için size ödül teklif edebiliyorlar. Eğer anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken birden fazla firmaya kayıt yaptırmak olacaktır. Her bir firmadan ayda 50 TL kazanç elde etseniz ve bu firmaların 7-8 kadarıyla düzenli olarak temas halinde olsanız, aylık kazancınız 300 TL’yi bulacaktır. Bu rakam iyi bir ek gelir olması bakımından önemli. Çünkü oturduğunuz yerden ve hemen hemen hiç yorulmadan para kazanmış olacaksınız.

  1. Youtube Üzerinden Kazanç Elde Etmek

Youtube bir video yükleme mecrasıdır. Bu mecra üzerinden para kazanan birçok kişi bulunmaktadır. Eğitici, eğlenceli ve merak yaratan videolar kaydederek Youtube üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bunun kulağa son derece hoş geldiğinin bilincindeyiz. Fakat burada özen göstermeniz gereken durumlar bulunuyor. Öncelikle videolarınızın %100 özgün olması gerekiyor. Topluma saygılı olmalı ve telif haklarını mutlaka gözetmelisiniz. Bunun yanında videoların doyurucu bilgiler içermesi ve insanların ilgisini çekmesi oldukça önemli. Çünkü videolarınız izleyici buldukça para kazanabilirsiniz. Türkiye’de Youtube üzerinden gelir elde eden kişilerin sayısı çok fazla değil. Yüksek gelir elde edenler parmakla sayılacak denli az olmakla birlikte, geçinecek parayı kazanabilenler de 200 civarında. Ancak ek gelir olsun diyorsanız ayda 200-300 TL Youtube üzerinden kazanç sağlamanız çok kolay olacaktır.

  1. Makale Yazmak

Makale konusunda uzman olan editörler 1.000 kelimelik profesyonel bir makale yazabilmek için 150 TL’lik bir ücret talep ediyorlar. Ancak birçok forum sitesinde makale yazmak isteyen kişiler bulunuyor. Birçoğu üniversite öğrencisi olan bu kişiler piyasayı epey bir düşürerek 1.000 kelimelik makale için 20-30 TL’ye razı oluyorlar.

Ücret bakımından ciddi uçurumların olabileceği bu sektörde profesyonel editörlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak herkes kaliteli makale üretemiyor. Bu sebeple eğer makale yazarı olmak istiyorsanız bu işi profesyonel hale getirmenin yollarını aramalısınız. Ancak düşük rakamlara çalışan kişiler de eğer düzenli bir sistem oturtur, sürekli iş alırlarsa ayda 2 bin TL’yi bulan rakamlar kazanabiliyorlar. İşi profesyonel boyuta taşımanız sizin daha yüksek rakamlar kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Adsense Hesabıyla Gelir Elde Etmek

Google’ın sağladığı bir imkan olan Adsense ile gelir elde etmek istiyorsanız bir bloğunuzun, bir internet sayfanızın ya da Youtube kanalınızın olması gerekiyor. Aslında bunların tamamı farklı başlıklar. Ancak ortak noktaları Adsense hesabı. Adsense hesabı bulunan sayfalarda Google çeşitli reklamlar yayınlayacaktır. Bu reklamlara yapılacak olan tıklamalar neticesinde hesabınıza belirli bir ücret yatırılacaktır.  Hesapta 200 TL ve üzerinde para birikmesi durumunda Google size ödeme yapacaktır.

  1. Tumblr ile Para Kazanmak

Son dönemin oldukça popüler uygulamaları arasında yer alan Tumblr bir sosyal blog olarak hizmet vermektedir. Bir şekilde fenomen hale gelen Tumblr blogları, genel itibariyle backlink satışı gerçekleştirmektedir ve bunun üzerinden para kazanmanızı sağlamaktadır.

Bu uygulama Reblog özelliğiyle farklı bloglardan kopya çekip takipçi toplama imkanı sunduğu için para kazanmak oldukça kolay. Fazla uğraşmak istemeyen ve kopya içerikle internet üzerinden para kazanmayı hedefleyenler için oldukça uygun bir yöntem.

  1. Domain Alıp – Satmak

Alan adı alıp satmak az emek isteyen ancak çok sabretmeniz gereken bir iş. Aynı zamanda bu işi yapabilmek için belli bir sermayenizin bulunması gerekiyor. Kıyıda bir miktar sermayesi olanlar, eğer biraz da beklemeyi göze alabiliyorlarsa rahatlıkla bu işe girebilirler. Özellikle jenerik isimleri ucuza kapatabilirseniz, iyi rakamlara müşteri bulmanız mümkün.

  1. Online Çeviri

“Bir lisan bir insan” deyişinden yola çıkarsak, lisan bilmek her zaman prim yapıyor. Ancak bildiğiniz yabancı dili ne boyutta bildiğinizin de yapacağınız işte önemi büyük. Eğer çeviri yapmak istiyorsanız iyi bir lisan bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca çeviri yapabilmekle dil bilmek arasında bazı farklılıklar bulunuyor. Bolca pratik yaparak çeviri konusundaki sorunları aşmanız mümkün.

Çeşitli platformlara üye olup ilan bırakarak çeviri yapabileceğiniz müşteriler bulabilirsiniz. 1.000 kelimelik bir çevirinden 100 ile 150 TL arası bir rakam kazanmanız mümkün.

  1. Stok Fotoğraf Satmak

İnternet görsel içerikler açısından oldukça zengin bir mecra. Ancak internetin her zaman yeni fotoğraflara ihtiyacı var. Dünya çapında hizmet sunan Depositphotos, Getty Images, Shutterstock gibi birçok site üstünden çektiğiniz fotoğrafları satmanız mümkün.

Bu sitelerin çalışma mantığı fotoğraflarınızı satmalarının ardından belirli bir komisyon almaları üzerine kurulu. Fotoğraflarınız satıldıkça bu siteler üzerinden gelir elde etmeniz mümkün.

  1. Web Sitesi Kurmak

Web sitesi yapmayı öğrenmek günümüzde son derece basit. İnternet üzerinde nasıl web sitesi kurulacağına dair sayısız bilgi mevcut. Ayrıca nasıl site kuracağınızı anlatan online kurslar bulunuyor. Bunlardan bir tanesini edinerek 2 ya da 3 ay içerisinde web sitesi kurmayı öğrenebilirsiniz. Ardından öğrendiklerinizi uygulamaya geçirebilir, müşteri edinerek internet sitelerini yapabilirsiniz. Basit bir sitenin kurulması için ajansların aldıkları ücret 750 ile 2 bin TL arasında değişmektedir. İşe yeni başladığınızda 500 – 600 TL gibi rakamlar elde edebilirsiniz. Tanındıkça müşteri sayınız ve ücretiniz artabilir. Bu sayede aylık gelirinizi ciddi rakamlara çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here