İngiltere’de Tıbbi Danışmanlık Hizmeti Amazon’un Alexa’da Sağlanacak

0
60

İngiltere’de Ulusal Sağlık Servisi olarak isimlendirilen ve dünyada ilk olduğu düşünülen bir şeye imza attı. Web sitesinden sağlık önerileri oluşturmak ve sunmak için Amazon Alexa ile ortaklık yaptı.

“Elexa migren nasıl tedavi edilir” “alexa grip belirtileri nelerdir” gibi temel sağlık konuları ile ilgili soruları soran ingilterelilere şu anda web site de yer alan cevaplar verilecek. Alexa mayo clinic ve webMD dahil olmak kaydıyla çeşitli yerlerden gelen soruları da cevaplandırıyor. Bilgisayarla mücadele eden birçok engelli insan için Alexa ortaklığı yeni bir önem kazanıyor. NHS için ilginç bir adım olan bu durum İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı ve hareketin ülkede sağlık personellerine sorulan soruları azaltacağı ve baskıyı kaldıracağı düşünülüyor. Insanlara güvenilir olan bir web tarayıcı üzerinden sesli ve yüz yüze olarak soru sorma imkanı oluşturan bu gelişme sayesinde birçok kişi ve özellikle de engelliler doğru bilgiye erişimden geride kalmayacak.

İngiltere kraliyet aile hekimliği koleji bu konuyu büyük bir memnuniyetle karşıladı ve örgüt başkanlığını profesör Helen basın açıklaması yaparak açıkladı. Bazı hastaların aramaya karar vermeden önemli bir bilgiye erişebileceklerini söyledi ve özellikle küçük rahatsızlıklar için güvenilir yardım desteği oluşturduğunu belirtti. Ancak bu uygulamanın olumsuz sonuçlarının olabileceği konusunda da ikazda bulundu. Verilen tavsiyeleri yeterince güvenli olmasını sağlamak amacıyla doğru araştırma yapılmasının ciddi ve hayati önem taşıdığı konusunda uyarıda bulundu.p

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here