İçişleri Bakanlığı Tarafından Sözleşmeli Bilişim Personeli Alınacak

0
568

İçişleri bakanlığı tarafından iki farklı daireye olmak üzere toplam 72 adet bilişim personeli alacak. Başvuru işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru yapan adaylar arasından yazılı sınav ve sözlü mülakat sonrası başarı gösterenler işe alınacak.

Alınacak olan 72 personel içişleri bakanlığı bünyesinde görev yapacak. Sözleşmeleri olarak işe alınacak olan bilişim personellerinin bu alanda en az 3 yıllık deneyimleri ve KPSS sınavından puanlarının olması gerekiyor. Konuyla ilgili resmi gazetede yayımlanan ilanda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda görev yapmak üzere 57, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü için 15 olmak üzere toplamda 72 bilişim personeli alınacağı ifade edildi.

Devletin sözleşmeli işe almayı planladığı bilişim personellerinin yazılım, yazılım süreci yönetimi ve yazılım tasarımı ile büyük ağ sistemlerinin kurulumu ve ağ sistemleri yönetimi gibi konulara hakim olması istenmektedir. Ayrıca başvuruda bulunan adayların yazılım dillerinden en az ikisini bildiklerine dair bir belgeyi başvuru esnasında ibraz etmesi gerekiyor.

Şartlar arasında başvuru yapacak adayların 4 yıllık lisans bölümünden mezun olması da bulunuyor. Söz konusu işe başvuru yapacak adaylar için; Elektrik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezuniyet şartı istenmektedir.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na yapılacak olan başvuru işlemleri 1-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilirken, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne yapılacak olan başvurular 16-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı için yazılı sınav tarihi 28 Ekim ve sözlü sınav tarihi 12-16 Kasım olarak tespit edildi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü için yazılı sınav tarihi 11 Kasım ve sözlü sınav tarihi 26-30 Kasım tarihleri arası olarak belirlendi. Başvurular E-devlet üzerinden yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here