Honor, 2019 Yılında İlk 5G Telefonunun Çıkacağını Doğruladı

0
574

Henüz 4.5G’ye geçilmesinin üzerinden fazla bir zaman geçmemesine rağmen 5G ile ilgili tartışmalar başladı bile. Bu teknolojiye sahip telefonları çıkarmaya hazırlanan firmalar arasına Honor da dahil oldu.

8 ve 9 Eylül tarihlerinde Çin’in başkenti Pekin, Uluslararası Nöromodülasyon Topluluğunun, Çin şubesinin yıllık toplantısı yapıldı. Etkinlikteki önemli detaylardan birisi de Huawei’nin alt firmaları arasında bulunan Honor’un Ceo’su George Zhao’nun konuşmasıydı.

Başkan Zhao konuşmasında, 5G çağında akıllı telefonlardaki yenilikler başlığını değerlendirdi. Zhao, Honor’un ilk 5G telefonunun 2019’da çıkacağının da müjdesini verdi.

Honor Ceo’sunun bu konuşmasıyla birlikte 5G telefon çıkaracaklarını duyuran Lenovo, Huawei, Samsung, Xiaomi, LG, OPPO ve ZTN gibi firmaların arasında Honor da dahil olmuş oldu. Zhao telefonun çıkacağı tarihle ilgili net bilgi vermemiş olsa da telefonun tanıtımının 2019’un ilk yarısında gerçekleştirileceği düşünülüyor. Kuşkusuz bu hamle Samsung, Apple ve Google gibi üreticilere nazaran ucuz telefonlar üreten bir firma için oldukça büyük. Ancak bu şaşırılacak bir duyuru da değil. Çünkü Honor’un ana şirketi Huawei 5G teknolojisi geliştiricileri arasında önde gelen firmalardan birisi.

5G teknolojisinin getireceği yenilikler arasında kullanıcıların yüksek kalitede ve bant genişliğinde video indirebilmesi, bu sayede sanal gerçekliğin son kullanıcılara daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi bulunuyor. Aynı zamanda 5G, yapay zeka konusunda da gelişmeler getirecek. Kullanıcılara sunulan uygulamaların yanında 5G teknolojisi, altyapıları güçlendirerek birbirine bağlayacak ve sürücüsüz arabaların yaygın hale gelmesini sağlayacak.

Bilgi sağlayıcı şirketlerden birisi olan IHS Markit yaptığı bir araştırmada 5G teknolojisinin 2035 yılında 12.3 trilyon dolarlık bir istihdam yaratacağını belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here