Herkesten Farklı Bir Fenomen: Çağrı Şahin!

0
502

Ünlü olmak ve belli bir kitleye hitap etmek, günümüzde gerçekten çok zor. Bunu elbette kolay şartlar altında yapan insan var. Bu durumdaki insanların, diğer insanlara sundukları fayda ise tam da bu konunun kırılmaz noktası. Bu kırılma noktasının tamamen bilincinde olan, yeni bir yüzü sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Günümüz medyasının en büyük kolu olan sosyal medyada binlere hitap eden Çağrı Şahin, hemen herkesin anlayacağı telden paylaşımlar yaparak kendisini bu noktalara kadar taşıdı. Gelecekte de aynı gidişatını sürdürecek olan Şahin, günümüzde milyonlar tarafından tanınıyor. Her fırsatta takipçileri ile iletişime geçen bu genç isim, yine takipçilerinin de taleplerini göz ardı etmiyor. Genç fenomen demişken, henüz kendisini tanımayanlar için bazı veriler paylaşalım. Bunca insanı peşinden sürükleyen fenomen aslında sadece 15 yaşında. Günümüzde bu yaş grubundan tamamen farklı olarak kendisini medya mecralarına tanıtmayı başaran Şahin, her türlü platformda yer alıyor. Yer alması şöyle dursun, her girdiği ortamda kendisini belli etmeyi beceriyor ve başarıya istinasız olarak ulaşabiliyor.

Çağrı Şahin Sosyal Medyada Nasıl Ünlü Oldu?

Sosyal medyada ünlü olmak genelde bir anda oluyor. Birçok farklı insanı böylece tanıdık aslına bakılırsa. Bir anda paylaşılan ve ünlü olan videolar, fotoğraflar bazı insanları da aramıza kazandırıyor. Sonrasında bu insanların adı “sosyal medya fenomeni” oluyor. Çağrı ise bu karmaşık yoldan gitmeyi seçmedi. Kendisine has fikirlerin barındığı değerli paylaşımlarını sosyal mecralarda paylaştı ve adım adım ünlü oldu. Kısacası kendisinin gündeme gelmesi için neden olarak gösterebileceği tek bir paylaşımı yoktur. Kendisinin ünlü olmasında etkin rol oynayan unsurlar “bugüne kadar yaptığı tüm paylaşımlardır”. Bu nedenle kendisinin sosyal medya fenomeni olarak anılması oldukça yerli bir olaydır. Kendisi bilgi ve fikir içerikli binlerce paylaşım yapmıştır. Bunları zamanla derleyerek günümüz hesabını ortaya çıkarmıştır. Kendisi bugünlere yaptığı paylaşımlarda savunduğu fikirler ve bilgiler ile gelmiştir. Kendisinin diğer insanları tetikleyen, şaşırtan veya eğlendiren paylaşımları bulunmamaktadır. Çağrı Şahin çizgisini hiçbir zaman bozmadan devamlı düşünce ve bilgi odaklı paylaşımlar yapmıştır. Bu nedenle de oldukça saygın bir takipçi kitlesine sahiptir.

Çağrı Şahin Hangi Sosyal Medya Platformlarında?

Çağrı Şahin en başta da belirttiğimiz üzere Instagram üzerinden ilk kez kendi hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu girişimi sonrasında kendisine bir blog sitesi açmıştır. Bu açtığı site üzerinden çeşitli gezi yazıları yayımlamıştır. Ek olarak medya ile olan tüm bağları da bu site üzerinden paylaşılmaktadır. Site bünyesinde kendi hayat hikayesini barındıran bir bölümde yer almaktadır. Sonrasında fenomen olma yolculuğuna sadece Instagram ve kendi web sitesi ile devam etmiştir. Gelecek ile alakalı planları sorulduğunda henüz bir değişiklik kararı almadığı bilinmektedir. Sosyal medya üzerinde aktif olmak yerine, daha önceki röportajlarında bahsettiği gezi yazısı kitabı üzerine yoğunlaşacağı kesin gözüyle bakılan tahminler arasında yer almaktadır. Kendisi çok yönlü bir birey olduğundan birçok farklı kulvarda takipçilerine ulaşmaktadır ancak sosyal medyayı tek bir koldan yönetmektedir.

Çağrı Şahin Takipçi Buluşması Yapacak Mı?

Kendisi takipçilerine ve takipçilerinin fikirlerine çok büyük önem vermektedir. Bu verdiği önem karşılığında onlarla birçok farklı yoldan etkileşimde bulunmaktadır. Kendisine gelen yorumlara muhakkak surette cevap veren Çağrı, takipçileri ile ilerleyen dönemlerde buluşma yapabilir. Bu gibi etkinliklerden geri kalacağınız kesinlikle tahmin etmiyoruz. Kendisi fikirlerine ilgi duyan insanlara oldukça saygılı bir şekilde yaklaşmaktadır. Bu nedenle kendi fikirlerine saygı duyan insanlarla yapılacak olan aktivitelerde aktif olarak yer alacaktır.

Kaynak: http://cagrisahin.com/biyografi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here