Hatalı Olduğu Bildirilen Android Güncellemesi İçin Gerekli Düzeltmeler Yapılıyor!

0
118

OnePlus 5 ve OnePlus 5T kullanıcıları; geçtiğimiz aylarda elektronik görüntü sabitlemeyi kaldıran bir güncelleme yüzünden can sıkıcı dakikalar geçirmişti. Konuyla ilgili şikayetlerin farkında olan şirket yetkilileri ise güncellemeyi en kısa sürede durdurmuştu. Mayıs ayındaki hatalı güncellemenin ardından yayınlanan yeni güncelleme ile elektronik görüntü sabitleme teknolojisi tekrardan akıllı telefonlarda yer almaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda OnePlus 5 ve OnePlus 5T cihazlarına, elektronik görüntü sabitlemeyi (EIS) kaldıran bir güncelleme yayınlanmıştı. Durumu fark eden şirket yetkilileri güncellemeyi hemen durdurmuştu.

Daha sonra sorunun neden kaynaklandığını inceleyen firma yetkilileri, problemin iletişim modülündeki bir hatadan kaynaklandığını buldular.

OnePlus 5 kullananlar bu habere çok sevinecek!
Mayıs ayında yapılan hatalı güncellemeden sonra, yeni bir güncelleme almayan OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine bugün yeni bir güncelleme geldi. Bir önceki güncellemede yanlışlıkla kaldırılan elektronik görüntü sabitleme teknoloji ise bu güncelleme ile akıllı telefonlara tekrar verildi.

Buna ek olarak yeni güncelleme, Android güvenlik yaması ve Google mobil hizmetlerinin Ağustos sürümünü içeriyor. Yeni yapılan güncellemede bir sorun olmadığından emin olmak için, güncelleme bugünden başlayarak OnePlus 5 kullanıcılarına yavaş yavaş dağıtılmaya başlandı. Tüm cihazlara güncellemenin ulaşması biraz zaman alabilir. Zira OnePlus bir kere hatalı güncelleştirme vermenin yükünü hala omuzlarında taşıyor. OnePlus 5 modelindeki güncelleştirmede bir sorun çıkmadığı taktirde, OnePlus 5T modellerine de yakın zaman içinde yeni güncelleştirme gelmeye başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here