Hacker’lar Game of Thrones Bölümlerine Virüs Yerleştiriyor!

0
730

HBO’nun internet üzerinde en çok indirilen dizisi olan Game of Thrones dizisinin internet üzerinde yayınlanan bazı bölümlerinde hackerlerin özel bir virüs içerdiği ortaya çıktı.

Torrent üzerinde en çok indirilen diziler arasında her yıl üst sıraları oynayan ve uzun yıllarda rekorlarını kıracak bir dizinin çekilmesine imkan verilemeyen Game of Thrones dizisini internet üzerinde izleyen kullanıcılar için çok önemli bir tehlikenin olduğu ortaya çıktı.

Dizinin internet üzerinde indirmeye sunulan bölümlerinde bazılarında içlerinde özel bir zararlı yazılımın yerleştirildiği görüldü. Ayrıca hackerler dizinin hayranlarına çeşitli mailler göndererek Game of Throne’un sezon finali bölümünü şimdiden izlemek istermisiniz şekinde mail gönderliyorlar. E mail ilerisinde çeşitli bilgiler veren hackerlar ayrıca mail’e bir word dosyası ekliyorlar. Bu dosyanın içinde sezon finali bölümü ve gelecek sezon bölümleri hakkında bilgiler olduğunu iddia eden hackerların bu tuzağına belgeyi açan kullanıcılar belgenin içinde bir şey olmadığını görüyorlar. Kullanıcıların belgeye tıklamasının ardından kullanıcıların bilgisayarlarında bulunan tüm veriler çalınıyor.

Bilindiği gibi Game of Thrones dizisinin 7. Sezonunda diziyle ilgili olarak 1.5 terabaytlık veri HBO’dan çalınmıştı. Hackerlar dizinin bir bölümünü sızdırırken bir sonraki bölümü de HBO yanlışlıkla abonelerine izletmişti.

Kullanıcıları güvenmedikleri linklere tıklamamaları yönünde uyarak uzmanlar sistemlerinde antivirüs yazılımı kullanmalarını da öneriyor. Son olarak Game of Thrones’un 7. Sezon finali bugün Türkiye saati ile 04:00’da beinconnect üzerinden izlenebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here