Google Tarafından Geliştirilen Yeni Uygulama Spam Çağrıları Otomatik Engelleme Özelliği Taşıyor

0
1440

Google yeni bir telefon uygulaması üzerinde çalışıyor. İlgili telefon uygulamasına dair detaylar paylaşılmaya devam ediyor. Gelen yeni bilgilere göre, uygulamaya yeni özellikler ve işlevsellik ekleniyor.

Google katılmış olduğu bir kongrede şu anda üzerinde çalıştığı yeni telefon uygulaması hakkında, yeni geliştirilen özellikler olduğunu ve yeni özelliklerinin kapıda olduğunu ifade etti. Uygulamada spam koruması, çağrı engelleme, arayan kimliği ve görsel sesli mesaj özelliği bulunuyor. Uygulamanın bu özellikleriyle yakın zamanda birçok kişinin favorisi haline geleceği düşünülüyor.

Şu anda uygulama Play Store üstünden beta programı olarak kullanıcılara sunuluyor. Uygulamayı Google hesabınız üzerinden kullanmanız gerekiyor. Bunun sebebi ise uygulamanın şu an beta test aşamasında olması.

Google telefon uygulamasında bulunan özellikler ve yeni eklenecek olan detaylar ise şu şekilde:

Uygulama Google Duo ile entegre biçimde kullanılacak. Program kullanıcılarına Google Duo’nun özelliklerini de sunacak. Bu sayede seçilen kişilerle sesli ve görüntülü arama yapılabilecek. Uygulamanın spam koruma özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde spam çağrı yapanlara ilişkin kullanıcılar uyarılabiliyor. Bunu açıklamak gerekirse; bilindiği üzere sahtekarlar ve tele pazarlamacılar çeşitli numaralara çağrı atabiliyor. Bu anlamda uygulama kullanıcıları bu numaralardan koruyabilecek.

Uygulama arayan kimliğini göstermeye yönelik çalışmalarda yapıyor. Bilinmeyen numaraları cevaplamadan önce programı kullananlar kimin aradığını görebilecekler. Diğer bir özellik ise çağrı engelleme. Bu özellik sayesinde uygulama üzerinden istemediğiniz numaraların engellenmesi mümkün.

Ayrıca uygulamada görsel sesli mesaj özelliği de bulunuyor. Bu özellikle uygulama üstünden sesli mesajlara ulaşılabiliyor. Tüm bu özellikler farklı uygulamalarla kullanılabilirken, Google tüm bu özellikleri tek bir uygulama altında birleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here