Google Hangi Ülkeden Ceza Yedi?

0
46

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak bilinen Google’a Fransa’dan sürpriz bir ceza geldi. Fransa’nın Google’a 1.1 milyon Euro tutarında ceza vermesi son günlerin en çok konuşulan olaylarının başında geliyor. Fransa’nın böyle bir ceza vermesinin sebebi ise Google’ın ülkedeki oteller için uygulamış olduğu sınırlamanın yanıltıcı olması! Bir başka deyişle, Google’ın 2019 ve 2020 yıllarında tüketicileri yanılttığı ifade ediliyor.

Ekonomi Bakanlığının Haksız Rekabetle Mücadele ve Tüketiciyi Koruma Kurumu’ndan (DGCCRF) yapılan yazılı açıklamada, otellerin şikayet etmesi üzerine 2019 ve 2020’de Google’un 7 bin 500 otel hakkında verdiği bilgilerin kontrol edildiği kaydedildi.

Google’un ülkedeki otellerin yıldız sıralamasında tüketicileri yanılttığının tespit edildiği ifade edilen açıklamada, Google İrlanda ve Google Fransa’nın bu durumu düzelttiği belirtildi.

Açıklamada, Paris Savcısının onayının ardından Google İrlanda ve Google Fransa’ya 1,1 milyon avro ceza kesildiği, Google söz konusu temsilciliklerinin de bu cezayı ödemeyi kabul ettiği aktarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here