Fortnite, Bu Hafta İtibariyle İçerik Üreticilerine Para Kazandırmaya Başlıyor

0
1502

Dünya üzerindeki en popüler battle royal oyunları arasında bulunan Fortnite, bu hafta start alacak olan Fortnite İçerik Üreticilerini Destekleme etkinliği kapsamında oyunda içerik üretenlere para kazandırmaya başlayacak.

Epic Games, Fortnite’ın daha popüler hale gelmesi ve yaygın bir şekilde oynanması için içerik üreticilerini destekleme kararı aldı. Bunun için Fortnite İçerik Üreticilerini Destekleme etkinliği başlatıldı. Bu hafta yayınlanacak güncelleme sonrası başlayacak olan etkinlik 31 Aralık 2018 tarihine kadar sürecek.

Etkinlik süresince Fortnite oyuncuları eğer içerik üreticilerini desteklemek isterlerse Dünyayı Kurtar modunda “Ganimet” sekmesinden, Battle Royale modunda ise “İçerik Mağazası” aracılığıyla Bir İçerik Üreticisini Destekle butonuna tıklayacaklar. Tıklamanın ardından karşılarına çıkan kutucuğa desteklemeyi istedikleri yayıncının etiketini yazmalılar.

Söz konusu kutucuğun oyuncu tarafından onaylanmasının ardından son 14 gün içerisinde her tür V-Papel harcamaları için etiketini girdikleri üreticiyi desteklemiş olacaklar. Destekleyebilmek için V-Papel’in parayla satın alınmış olması ya da ücretsiz kazanılması fark etmiyor. 14 günün sonunda oyuncular aynı üreticiyi destekleyebilirler ya da farklı bir üreticiyi desteklemeye başlayabilirler.

İçerik üreticileri, kendilerine destek sunan oyuncuların yatırdığı her 10 bin V-Papel için 5 dolar veya kendi ülkelerinde 5 dolara karşılık gelen parayı almış olacaklar. Etkinlik Fortnite ile ilgili içerik üreten tüm içerik üreticilerine açık. Ancak katılım için bazı şartlar bulunuyor. Fortnite İçerik Üreticisini Destekleme etkinliği katılım şartları şu şekilde:

  1. Son 30 gün içerisinde düzenli biçimde Fortnite içerikleri üretip, paylaşmış olmak,
  2. Büyük sosyal medya platformlarından en az bir tanesinde 1.000 üzeri takipçisinin bulunması,
  3. İşbirliği anlaşmasını kabul ederek, içerik üretenler için belirlenmiş olan davranış kurallarına uymak,
  4. Epic’in desteliyor olduğu bir yöntemle ödeme kabul edebiliyor olmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here