Filmler Gerçek Oldu, Uçan Askerler Geliyor!

0
839

Filmlerde sıkça görmeye alışık olduğumuz uçan askerler gerçek oluyor. Yakın bir zamanda hava kuvvetlerinin emrinde sadece savaş uçakları veya insansız hava araçları gibi aletler olmayacak. Jetlere askerlerde havadan eşlik edebilecek. İlk adımları geçtiğimiz süreçte atılan Dünya’nın ilk uçan askeri komutanlara gösterildi.

Hava kuvvetlerinin çehresi komple değişiyor. Uçan askerler bugünden sonra gerçek olacak. İngiliz Deniz Kuvvetleri Komondo Eğitim Birliği’nden 39 yaşında olan yeşil bereli bir komando, dünya üzerindeki ilk uçan asker unvanına sahip oldu.

Frank Zapata isimli çılgın bir mucidin tasarlandığı cihaz, Demir Adam filminden esinlendi. Mucit bilim kurguyu hayata geçirmek için çalışma yürüttü. Uzun çalışmalar yürüten Zapata, uçan bir elbise icat etmeyi başardı. İlk başlarda elbise pahalı bir oyuncak olarak görüldü. Ancak askeri kuvvetler uçan elbisedeki potansiyeli gördü ve hava kuvvetlerinin bünyesine bu cihazı dahil etmeye karar verdi.

İngiliz komandosu, kısa bir eğitim sonrası 1000 beygir gücünde olan motorları taktı. Askeri parkuru saniyeler içerisinde kat etti. Başarılı bir iniş de gerçekleştiren komandoyu komutanları tebrik etti. Uçan elbisenin seri üretiminin başlamasıyla beraber, askeri alanda kullanımının yaygınlaşacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here