Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

0
2130

Facebook günümüzde en popüler sosyal medya ağlarından bir tanesi. Ancak bazı kişiler Facebook’ta olmaktan mutlu değiller. Eğer Facebook hesabınızı kapatmak istiyorsanız, bunu çok basit adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı bir kez sildiğinizde artık kimse sizi Facebook’ta bulamaz. Peki, Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Facebook hesap silme işlemi zannedildiği kadar zor bir uygulama değil. Hesabınızı sildiğinizde tüm bilgilerinizin tamamıyla silineceğini aklınızdan çıkarmayın. Yani Facebook’ta hesabınızı dondurma işlemi ile Facebook hesap silme işlemi birbirinden farklı işlemler. Facebook hesap dondurma işlemi, geçici bir işlemdir ve istediğiniz zaman tüm bilgilerinizle birlikte hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Facebook hesap silme işleminde ise hesabınız tamamıyla silinecek ve yüklediğiniz tüm veriler kaybolacaktır.

Eğer Facebook’u bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız ya da açtığınız profili beğenmiyor yeni bir profil oluşturmayı planlıyorsanız, Facebook hesap silme işlemi yapmalısınız. Facebook hesap silme işleminizi gerçekleştirmeden önce bazı verilerinizi indirmeniz yararınıza olacaktır. Zira bu verilere bir daha ulaşma imkanınız bulunmuyor. Hesabınızı silmek için kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanızın ardından durumu Facebook’a bildirmeniz gerekiyor.

Silme işlemleri talebin gönderilmesinin ardından 14 gün sonra başlayacaktır. Bu süre boyunca hesap dondurulur ve hesabın silinmesi talebi yapılabilir.

Hesabınız tamamıyla silindiği zaman artık arkadaşlarınız ve diğer kişiler hesabınızı göremezler. Fotoğraflarınız, paylaştığınız anlık durum bildirimleriniz, güncellemeleriniz ya da yedek sistemde saklı olan verilerin tamamı silinir. Bu verilerin tamamıyla ortadan kalkması 90 gün gibi bir süreye kadar çıkabilir. Bu bilgilerin silinme aşamasında diğer kullanıcılar bu verilere ulaşamaz.

Facebook’ta yapılan bazı işlemler hesaplarda tutulmamaktadır. Örnek vermek gerekirse, hesabınız silinse dahi arkadaşınıza attığınız mesaj onun mesaj kutusunda duracaktır.

Facebook Hesap Kapatma Linki

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here