Ekşi Sözlük’te Parayla Entry Mi Giriliyor?

0
78

Ekşi Sözlük; ülkenin en çok ziyaret edilen sitelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak, kullanıcı sayısının çokluğundan dolayı bu sitedeki yazarlara parayla entry girme teklifleri de gelebiliyor. Telegram üzerinden sözlük yazarlarına entry başına 15 TL gibi bir teklifin geldiği ifade edildi. Bu durumun geçmiş dönemlerde Reddit için yaşandığı söylenirken aynı tehlike Ekşi Sözlük için de geçerli olacak gibi duruyor!

Türkiye’de en çok ziyaret edilen sitelerden biri olan Ekşi Sözlük, genel olarak gündemin belirlendiği mecralardan birisi. Ekşi Sözlük’te gündem olan, hakkında yüzlerce entry girilen olayların ülke gündemine sirayet etmesi artık alışıldık bir durum haline geldi.

Nitekim Ekşi’de çok ilgi gören bir olay, direkt olarak Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarında da hit oluyor. Bu durumun temel sebebi ise girilen entryleri okuyan binlerce kişi olması.

Ekşi Sözlük mafyası Telegram’da!
Peki bu entrylerin kaçı doğru? Kaçı tarafsız? Kaçı gerçekten ülke yararına? Bu konu tamamen tartışmaya açık diyebiliriz.

Yıllardır sözlük yazarlarının maaş aldıklarına dair efsaneler var. Hatta bazı aylarda “ekşisözlük maaşlarının hala yatmaması” şeklinde başlıklar gündem oluyor. Elbette bu işin şakası. Fakat gerçekten de parayla entry giren bir grubun olduğunu biliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here