Bu Uygulama Fotoğraflarınızın Kaybolmamasını Sağlıyor

0
1110

Bir etkinliğe katıldınız ve birçok kişi tarafından fotoğraflarınız çekildi. Peki, bu fotoğrafları nasıl bulacaksınız. Yeni bir uygulama sayesinde artık fotoğraflarınız kaybolmayacak. Dünyanın neresinde olursanız olun, fotoğrafınızı kim çekmiş olursa olsun, Reminis App’a yüklenen fotoğraflarınızı kolayca bulabilirsiniz.

Dijital fotoğraf makinelerinin çıkmasının yanında gittikçe daha kaliteli hale gelen akıllı telefon kameraları sayesinde günümüzde binlerce fotoğraf çekiliyor. Fotoğrafınızı nerede ve kimin çektiği önemli olmadan, sadece bir uygulama indirerek fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Reminis App’ın kurucu ortağı olan Utku Gürçay Boğataç, fotoğrafçıların çektiği fotoğrafların içerisinde bulunan insanlara ulaşabilmek için bir platform geliştirdiklerini ifade ediyor. Boğataç, ‘Bu platforma internet sitesi aracılığıyla ya da uygulama üzerinden fotoğrafçılar kendi hesaplarını açıyorlar. Açılan hesaplara çekmiş oldukları fotoğrafları yüklüyorlar. Bu işlemden sonra fotoğrafın içerisinde olan insanlar kolay bir şekilde fotoğraflarını bulabiliyor. Özellikle kalabalık mekanlarda, partilerde, okul gösterilerinde çekilen fotoğrafları elde etmek çok zor. Biz bunlar internete yüklensin ve ulaşmak isteyenler ulaşabilsin istedik. Şu anda sistem çalışıyor’ açıklamasını yaptı.

Davetlerde, etkinliklerde, festivallerde, hatta bir kafede otururken çekilmiş binlerce fotoğrafınız olabilir ve bundan haberiniz olmayabilir. Bu fotoğraflara ulaşabilmek için uygulamayı telefonunuza indirmeniz yeterli olacaktır. Uygulama yüzünüzü tanımlayarak binlerce fotoğrafın içerisinden sizin yüzünüzü arayıp, buluyor.

Uygulama 31 yaşındaki Utku Gürçay Boğataç tarafından düşünüldü. Bu projeyle Boğataç ‘Big Bang Start-Up Challenge’da 771 bin TL’lik ödül kazandı.

Uygulama şimdiden 15 bin kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Uygulamada yüzünüzün sadece net fotoğrafları değil, yandan çekilmiş, gözlüklü ve net çıkmamış olanları da bulabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here