Bill Gates’den Şok Açıklama! En Büyük Hatam…

0
111

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi olarak bilinen ve Microsoft kurucusu Bill Gates kariyerinde yapmış olduğu en büyük hatasını açıkladı. Büyük yankı uyandıran bu açıklamalar Dünya üzerinde teknoloji ile ilgili birçok kişiyi merakta bıraktı.

Geçtiğimiz dönemlerde 1 milyar dolar üzerinde piyasa değeri bulunan Microsoft ile Bill Gates son birkaç yıla kadar dünyanın en zengin ismi oldu. Bill Gates profesyonel hayatının en yanlış adımını açıkladı.

Geçtiğimiz dönemlerde dünyanın en zengin insanı olarak anılan isim ünvanını Amazon kurucusu Jeff Bezos’a kaptırdı. Android kuruluşuna tepkisiz kalması ve Microsoft’un kendi mobil işletim sistemini yeteri kadar geliştirmediği ve kaldırdığını belirtti. Bunu da düşüşün nedeni olarak gösterdi. Windows işletim sisteminde kullanılan telefonlara ciddi yatırım yapan şirket istediği seviyeye ulaşamadı ve bu nedenle de geçtiğimiz dönemde bu projeyi ortadan kaldırdı. Şimdi ise bunu kariyeri için yapmış olduğu en büyük hata olarak belirtiyor. Teknoloji ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates tüm servetini şirketiyle yakalamış olduğu başarıya borçlu. Son yıllarda zamanını ve servetini hayır işlerine adayan Bill Gates sosyal sorumluluk projelerinde ve kendi kurmuş oldukları vakıflarında yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkıyor.

Gözlerden uzak bir hayat yaşamayı tercih eden Bill Gates ve eşi Melinda Gates Vakfı’na 50 milyar dolar bağışladılar. Servetlerinin büyük bir kısmını artık gözlerden uzak yaşarken hayır işlerine adayan çift yeni projeler ve yeni çalışmalar üzerinde duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here