Apple Watch ile Neler Yapılabilir?

0
736

Apple’ın tüketiciler tarafından büyük ilgi toplayan saatleri Apple Watch, saatlerin gelebileceği son noktayı gösteriyor. Bazı kullanıcılar sadece aksesuar amacıyla bu saati alırken, birçok kullanıcı ise saatleri daha akıllı bir şekilde kullanıyor. Peki, Apple Watch ile neler yapılır?

Apple Watch ile alarm kurmak ve arkadaşlarınızı aramaktan daha fazlasını yapabilirsiniz. Uygulamaları Siri ile birlikte kullanarak; koşu başlatabilir, şehir içi ulaşımı planlayabilir, profesyonel ağları görüntüleyebilir ve daha birçok pratik uygulamaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Arkadaş grubunuz içerisinde aranan bir fotoğrafçı olabilmek için Apple Watch ideal bir uygulama sunuyor. iPhone kamerasında bulunan zamanlayıcı özelliğinin sürekli kusursuz çalışmadığı biliniyor. Toplu fotoğraf çekimlerinde, çekimi ayarlayan kişi ne kadar hızlı koşsa da kadraja yetişemeyebiliyor. Bu noktada Apple Watch ideal bir çözüm sunuyor. iPhone’u çekim yapılacak noktaya yerleştirdikten sonra Siri sayesinde Apple Watch’a kamerayı açma komutu verebiliyor ve bu sayede iPhone’un kamerası uzaktan açılabiliyor. Ayrıca Apple Watch’ta açılan kontrol ekranında iPhone’un ekranı görüntülenerek doğru pozisyon ayarlaması yapılabiliyor. Tüm ayarlamalardan sonra fotoğraf butonuna basarak, fotoğraf çekilebiliyor. Aynı zamanda saate fotoğrafı çekmek için yeterli süreye sahip olabileceğimiz kısa bir zamanlayıcı kurma şansınız bulunuyor.

Birbirinden farklı ve eğlence dolu yemek uygulamaları sayesinde alışveriş esnasında alacaklarınızın listesini Apple Watch üzerinden takip etmenize yardımcı olacak Apple Watch ile yemek yap uygulamasını Apple Store’dan indirerek, Apple Watch’ın mutfaklarda size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Siri komutları sayesinde ellerinizi kullanmaya gerek kalmadan Apple Watch’a sayacı 10 dakikaya kur komutu verebilir, alışveriş notlarına yeni malzemeler dahil edebilir ya da misafirlerin gelmesine 1 saat kala haber verilmesini isteyebilirsiniz.

Spor salonunun soyunma odasında iPhone’unuzu bıraksanız bile favori podcast’lerinizi ya da müziklerinizi Apple Watch üzerinden dinleme şansına sahipsiniz. Üstelik bunun için hücresel veri planına da ihtiyacınız yok. Siri kestirmelerini kullanarak seyahat sürenizi ayarlayabilir ve eve ne zaman varacağınızla ilgili ailenize mesaj göndermek gibi işlemler yapabilirsiniz. Yeni versiyonuyla artık daha güçlü bir deneyim sunan Apple Watch’lar birçok alanda hayatı kolay hale getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here