Apple iOS 11 İle Birlikte App Store Üzerinde Bulunan 32 Bit Uygulamaları Kaldırıyor!

0
25976

Apple gelecek ay mobil işletim sistemi olan iOS’in yeni sürümü iOS 11’i indirmeye sunacak. Yeni iOS sürümü olan iOS 11 ile birlikte önemli yenilikleri kullanıcıların kullanıma sunacak olan Apple ayrıca kendi ekosistemini genç tutmak adına iOS 11 ile birlikte yeni bir yapıya geçecek.

Yeni ürünlerinde artık 64 bit işlemciler kullanan Apple sürekli olarak 32 bitlik uygulamalara olan desteğini kısa bir süre içinde çekeceğini dile getiriyordu. Bu konuda geliştiricilere sürekli olarak bilgilendirme mailleri atan Apple görünüşe göre iOS 11 ile birlikte yeni durumu hayata geçiriyor.

Apple iOS 11’e kadar sürekli olarak 32 bit’lik uygulamaları App Store’da bulunduruyordu. Apple iPhone 5S modeliyle birlikte 64 Bit’lik işlemciye geçtiğini duyurmuştu. Artık App Store üzerine 64 Bit’lik uygulamaları destekleyeceğini açıklayan Apple artık 32 Bit’lik uygulaları kaldıracak.

Uygulama marketleri üzerinde analizler yapmakla bilinen Sensor Towers’a göre Apple’ın bu kararından pek çok uygulama etkilenecek. Sadece uygulamaların değil oyunların da bu durumda etkileceğini dile getiren Sensor Towers bu durumdan etkilecek olan 187.000 uygulamanın olduğunu açıkladı.

Apple’ın bu durum karşısında geri adım atmayacağı biliniyor ancak Apple’un bu uygulamaların yerini nasıl dolduracağı merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here