Ankara’nın Uzaydan Çekilmiş Fotoğrafı Paylaşıldı!

0
235

NASA; Ankara’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. NASA’nın Instagram hesabından yapılan paylaşımda Ankara’dan Türkiye’nin kalbi olarak bahsedildi. Fotoğrafa dair birçok açıklamanın yer aldığı paylaşımda bilhassa ışık renklerindeki farklılığın sebeplerinden bahsedildi. Fotoğrafta sanayi bölgeleri ile yerleşim yerlerinin birbirinden ayrılması adına farklı ışık renkleri kullanıldığına değinildi. NASA; aynı fotoğrafı 28 Haziran tarihinde de Twitter hesabından paylaşmıştı.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (ISS) çekilmiş bir Ankara fotoğrafını sosyal medyada paylaştı.

NASA’nın Instagram hesabından yapılan paylaşımda, başkentin gece saatlerinde uzaydan çekilmiş görüntüsü ile “Ankara, Türkiye’nin kalbi, karanlık gece ve uzayda bir parıltı.” notu yer aldı.

Fotoğrafın açıklamasında ise “ISS’de görevli NASA astronotları tarafından çekilen bu fotoğrafta, elektrik ışıklarının ağ gibi ördüğü ve ip gibi uzanan otoyollarla birbirine bağladığı Türkiye’nin başkenti görülüyor. Işık renklerindeki farklılık, değişik ampül türlerinin kullanılmasından kaynaklanıyor ve sanayi bölgeleri ile yerleşim yerlerini birbirinden ayırıyor.” ifadeleri kullanıldı.

NASA, ISS’den çekilen aynı fotoğrafı 28 Haziran’da Twitter hesabından da paylaşmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here